Zaloguj się

Język/Language

 

Postarzane i przecierane meble rustykalne z drewna litego - technika RETRO


kredens z drewna litego KRM-1 postarzany RETRO

Chcesz mieć przecierane meble z drewna litego w stylu RETRO z efektem rustykalnym drewna? Tak? Koniecznie przeczytaj poniższy opis technologii stosowanej w trakcie produkcji mebli w stylu RETRO.


Oferowane meble z drewna litego w internetowym sklepie meblowym producenta mebli ANZYS, mogą zostać poddane postarzaniu i przecieraniu mebla (technika RETRO, efekt rustykalny, szczotkowany drewna, którego wynikiem są meble rustykalne), a dodatkowo podkreślając jego wyjątkowość i unikatowość meble mogą także zostać patynowanie w różnych kolorach. Uzupełnienie stanowi siatka w starym złocie, starym srebrze lub po porostu szyby ornamentowe, trawione, albo witraże w witrynach, a także postarzane uchwyty czynią drewniane meble jeszcze bardziej wyjątkowymi i niezwykłymi.

Uwagi zasługuje także fakt, pełnej funkcjonalności przecieranego mebla drewnianego, a więc jego wykończenie wewnątrz i zewnątrz zapewnia pełną swobodę użytkowania oraz bezproblemowe czyszczenie.

Meble drewniane rustykalne w stylu postarzanym RETRO stanowią połączenie natury z pełną funkcjonalnością i wygodą użytkowania mebla.

postarzanie mebla anzys

Powierzchnia pionowa zewnętrzna mebla z drewna litego (drewno modrzewiowe lub drewno sosnowe), a więc fronty drzwi, szuflad, korpus zewnętrzny mebla drewnianego została poddany obróbce mechanicznej mającej na celu usunięcie miękkiej tkanki drewna powodując tym samym uwidocznienie struktury drewna, czyli osiągnięcie efektu drewna szczotkowanego przecieranego.

etap I - szczotkowanie mebli czyli - usunięcie miękkiej tkanki z elementu mebla drewnianego z kolekcji FOLK lub RETRO

W przypadku wyboru mebli rustykalnych z drewna litego w opcji RETRO, ale w wersji niepatynowanej, meble z drewna sosnowego lub drewno modrzewiowego zostaje pokryte lakierem bezbarwnym.

Kołatka w starym złocie z kolekcji MODERN postarzanie mebla anzys
W etapie II elementy drewniane zostają pokryte patyną oraz lakierami czyniąc ją wolną od szorstkości, zachowując delikatne usłojenie drewna. W celu podkreślenia struktury dodatkowo patyna zostaje ręcznie przecierana, co powoduje że każdy postarzany mebel drewniany jest unikatowy. Najczęściej spotykanymi kolorami wykończeń są meble postarzane białe patynowane zarówno te pokryte lakierami oraz coraz częściej spotykane postarzanie woskiem wybielającym, łączące piękno natury z ekologicznymi woskami. postarzanie mebla anzys
Efekt postarzonego mebla z drewna litego kojarzy nam się również z ciemnym cieniowanym drewnem, pełnym widocznych słojów i sęków. Są to klasyczne meble rustykalne, tutaj stosuje się przede wszystkim wykończenia w patynie brązowej oraz woski dąb przydymiony lub dąb średni. postarzanie mebla anzys
Etap II - nałożenie i przecieranie patyny.

Wnętrze drewnianych mebli oraz wszystkie powierzchnie użytkowe są w całości gładkie, wybarwione w wybranym kolorze i pokryte dwu warstwowo lakierem półmatowym, zachowując tym samym pełną użyteczność i praktyczność.
patyna meblowa anzys
Wnętrze i poziome powierzchnie przecieranego rustykalnego białego mebla drewnianego wykończone na gładko.

Istnieje możliwość wykonania każdego produktu
z kolekcji FOLK/RETRO w technice RETRO.


Podoba ci się technika rustyfikacji na drewnianych meblach, ale chciałbyś mebel pomalować we własnym zakresie wg. swojego uznania? nic straconego, oferujemy meble "surowe" do własnego wykończenia zarówno gładkie jak i z techniką retro.

W tym celu wybierz produkt, a z opcji wykończenia zaznacz "surowy - do wykończenia", oczywiście będzie on tańszy od każdej innej formy wykończeń, a zamówione szczotkowane meble drewniane będziesz mógł wykończyć jak zechcesz.

Artykuły

Białe meble. Meble ecru. Meble drewniane malowane na biało, ecru

Białe meble, kredensBiałe meble oraz meble ecru. Meble malowane na biało i ecru wracają do wnętrz, zarówno tych urządzonych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Meble białe ponownie są modne i narazie nic nie wskazuje, że zmieni się to w najbliższym czasie...

więcej »

Tagi meble

Komoda z drewna litego meble drewno sosnowe surowe meble do hoteli i restauracji z drewna modrzewiowego Rustykalny    Taborety   Retro   Zlewy do kuchni   stoły modrzewiowe     taborety    Brzozowego     Wieszaki   Taboret   Drzewa   Łóżko   Półki    Przedpokoje    Góralskie   Mebli   Buty   Litego  kremowe  modrzew

    Kraków meble   Stoliki     Postarzane   Internetowy   kuchnia    Stylu   Drewniany   drewno   Przedpokój   Stół do jadalni   Krzeseł       Klasyczny   Ławy     Kuchenne   łóżka sosnowe   meblom    Sklep   Kolekcja   Szafki   Lite   Drewno   Drewniana   Producent   Biurka drewniane   zlew     Lustra    ludowe   Komody   Brzoza   Witryny   

   Biurko   meble do karczm   Dębowe   Szafy   Sosnowego   Drewna   Kredens stylowy  komody    Szafa   Stoły   Drewniane   Kredensy  Witryna Warszawa    Skrzynie   na zamówienie    modrzewia    Krzesła     Olchowego   Regał do wykończenia    Przedpokoje   Regały   Białe    Ecru

  

Produkujemy meble z drewna litego. Sklep internetowy MEBLE ANZYS.

Pasaż meblowy do wyboru meble drewniane w trzech kolekcjach. FOLK i RETRO meble z litego drewna modrzewiowe lub meble drewniane sosnowe. Kolekcja MODERN meble z drewna olchowego, barwione, patynowane a także na zamówienie wykonywane z drewna brzozowego. W internetowym sklepie meblowym oferujemy także meble drewniane realizowane według indywidualnych projektów i wykończeń. W naszej ofercie mebli można znaleźć wiele mebli w wielu kombinacjach wykończeń, białe meble drewniane z dębowym blatem, meble drewniane ecru z szybami piaskowanymi, ornamentami lub witrażami, dla każdego mebla możemy dobrać drewniane wieńce ozdobne frezowane z litego masywu drewna, uchwyty, zdobienia. Jako producent mebli oferujemy także kuchenne meble drewniane z drewna litego sosnowego, modrzewiowego, olchowego, brzozowego w stylu góralskim, ludowym w połączeniu z postarzaniem retro nadającym efekt rustykalny meblowi - meble postarzane. 

stat4u Gwarancja dobreprodukty 

Sklep internetowy Shoper.pl